Specjalnie dla państwa oferujemy :

  • napełnianie, dopełnianie układów klimatyzacji czynnikiem R134a
  • diagnostyka oraz okresowe przeglądy techniczne, sprawdzenie szczelności klimatyzacji
  • sprzedaż elementów układu klimatyzacji (nowych oraz używanych)
  • dezynfekcja klimatyzacji, odgrzybianie chemiczne oraz przy użyciu generatora ozonu
  • kontrola i wymiana filtrów przeciwpyłowych
  • regeneracja sprężarek klimatyzacji
  • sprzedaż, wymiana oraz naprawa chłodnic samochodowych, wentylatorów, intercoolerów i innych elementów układu chłodzenia

Dlaczego serwis klimatyzacji jest tak ważny:

Filtry kabinowe – nazywane często filtrem przeciwpyłowym –ten właśnie element odpowiedzialny jest za oczyszczanie powietrza napływającego z zewnątrz do wewnątrz kabiny auta. Czy warto zatem go systematycznie wymieniać? Pytanie to jest raczej bezzasadne, bo jeśli nie dbasz o swoje zdrowie to zapewne dbasz o stan techniczny auta, a filtr ten zapobiega konieczności wymiany dmuchawy nawiewu czy parownika klimatyzacji, co jest dość kosztowne. Podstawowe pytanie to jak często? Możemy się tu odnieść do kilku wyznaczników; przebieg w km (15 – 30 tyś.) czy czas (1 raz w roku), powinniśmy uwzględnić jednak sposób eksploatacji auta! Jeśli poruszasz się w większości w warunkach miejskich czy też w warunkach wysokiego zapylenia (budowy, drogi gruntowe) należy wymieniać filtr kabinowy niezależnie od przebiegu nawet dwa razy w roku. Biorąc pod uwagę niskie ceny filtrów kabinowych oraz to że w większości aut można je bez większego problemu wymienić samemu, coraz większe grono kierowców traktuje wymianę filtra kabinowego jako standard przy obsłudze samochodu.

Osuszacz, Filtr – jest elementem układu klimatyzacji wychwytującym wilgoć oraz drobne zanieczyszczenia z naszego układu. Kiedy go należy wymieniać? Bezwzględnie przy każdym rozszczelnieniu układu klimatyzacji i to niezależnie od tego czy układ naprawiamy czy wykonujemy inne czynności naprawcze niezwiązane z klimatyzacją! Dlaczego? Osuszacz jako nieskomplikowany filtr posiada jednak wkład absorbujący wilgoć, chłonie ją również z powietrza po rozszczelnieniu układu jak również po wyjęciu z opakowania i otwarciu nowego osuszacza. A zapewniam że chłonie on wilgoć lepiej niż gąbka wodę i do tego stopnia że nowy, otwarty osuszacz niezamontowany do układu po krótkim czasie nadaje się do wyrzucenia, chłonąc wilgoć z otoczenia i osiągając w ten sposób maksymalne nasycenie, zamontowanie takiego osuszacza jest więc bezcelowe, nie spełni swego zadania!

Czy wymieniać osuszacz klimatyzacji w sprawnym układzie? Znaczna większość serwisów zaleca wymianę osuszacza co 2-3 lata, na pewno nie zaszkodzi to układowi i jego sprawności, z praktyki wiadomo jednak że sprawny i szczelny układ klimatyzacji nie wymaga wymiany osuszacza, tu jednak należy wziąć pod uwagę wielkość ubytków czynnika w układzie klimatyzacji i podjąć rozsądną decyzję, a to już zależy od kompetencji i wiedzy serwisanta.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress